اخبار

غذاهای سالم برای دندان

هنگامی که بحث بر روی سلامت دندان هایمان می شود، آنچه می خوریم مهم است. خوراکی و غذا های شیرین مانند آب نبات و شیرینی، به پوسیدگی دندان کمک می کنند. پس غذا و خوراکی ها نقش اساسی در پوسیدگی دندان دارند. برای رفع مشکلات دندانی خود و مشاوره می توانید از مشاورین کلینیک تخصصی تاج تماس بگیرید. در این کلینیک مهمترین موارد از جمله ارتودنسی دندان ، ایمپلنت ، ونیر ، دندانپزشکی کودکان مهمترین خدمات این کلینیک میباشد. در این مقاله شما را با غذاهای سالم برای دندان و دهان یاری خواهیم کرد:

پنیر

یکی از غذاهای مفید برای دندان پنیر میاشد. اگر شما یکی از طرفداران پنیر هستید، یک مطالعه ای اخیرا بر روی پنیر انجام گرفته است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مشکلات دندان مصنوعی فک پایین را بخوانید.

محققان متوجه شد که خوردن پنیر PH را در دهان افراد افزایش داده و خطر پوسیدگی دندان را کاهش می دهد. همچنین گفته می شود که جویدن پنیر باعث افزایش میزان بزاق دهان می شود. پنیر همچنین حاوی کلسیم و پروتئین، مواد مغذی است که مینای دندان را تقویت می کند.

ماست

از جمله غذاهای سالم برای دندان مثل پنیر، ماست دارای کلسیم و پروتئین بالا است، که این باعث می شود که انتخاب خوبی برای استحکام و سلامتی دندان های شما باشد. بیشتر بخوانید،بیشتر بدانید: دندان مولر چیست؟

پروبیوتیک ها یا باکتری های مفید موجود در ماست همچنین به لثه ها کمک زیادی می کنند زیرا باکتری های خوب باکتری هایی را ایجاد می کنند که باعث حفره می شوند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله قیمت فضا نگهدار دندان را بخوانید.

شاید این مطلب جذاب باشد
بهترین داروها برای بیماری های دهان

اگر تصمیم به افزودن ماست بیشتر به رژیم غذایی خود داشته باشید، تصمیم عاقلانه ای گرفته اید در ضمن سعی کنید ماست طبیعی و تازه باشد. برای کسب آگاه بیشتر مقاله ارتودنسی دو دندان جلو را مطالعه کنید.

غذاهای سالم برای دندان
سبزیجات

سبزیجات به طور معمول همیشه در لیست غذا های هر شخص ممکن است باشد. آنها با وجود کم بودن کالری، پر از ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

سبزیجاتی مانند کلم و اسفناج سلامت دهان و دندان را افزایش می دهد. آنها دارای کلسیم بالا هستند، که مینای دندان شما را تحت تاثیر قرار می دهند.

غذاهای سالم برای دندان

طبق نظریات محققان، آنها همچنین شامل اسید فولیک، نوعی از ویتامین B هستند که دارای مزایای سلامتی فراوانی هستند، و همچنین در درمان بیماری لثه در زنان باردار بسیار مفید می باشد.

سیب

غذاهای سالم برای دندان سیب می باشد، در حالی که در این مقاله توصیه شده است که از مواد قندی و شیرین پرهیز کنید، برخی از موارد استثنایی وجود دارد که یکی از آن ها میوه ها مانند سیب ممکن است شیرین باشند.

اما فیبر و آب فراوانی دارند با خوردن یک سیب باعث ایجاد بزاق در دهان شما می شود که باکتری ها و ذرات غذا را از بین می برد.

فیبرهای میوه نیز لثه ها را تحریک می کند. خوردن سیب همانند مسواک زدن دندان های شما با خمیر دندان حاوی فلوراید نمی تواند باشد.

اما می تواند دندان های خود را تا زمانی که مسواک نزده اید مقاوم سازد، پس توصیه می شود هر روز بعد از صرف ناهار یک عدد سیب بخورید تا علاوه بر مزایای آن دهان خوش بویی داشته باشید.

شاید این مطلب جذاب باشد
راهنمای دندانپزشکی

هویج

هویج مانند سیب، ترد و پر از فیبر است، خوردن یک عدد هویج خام در پایان وعده غذایی باعث افزایش تولید بزاق دهان می شود، که باعث کاهش خطر حفره ها می شود. هویج علاوه بر بالا بودن فیبر، منبع خوبی از ویتامین A هست.

غذاهای سالم برای دندان
کرفس

غذاهای سالم برای دندان کرفس می باشد ممکن است زیاد خوشمزه و دلچسب نباشد، اما مثل هویج و سیب، عمل می کند کمی شبیه به یک مسواک، باعث از بین بردن ذرات غذا و باکتری ها از دندان ها خود می شود.

لیمینت دندان چیست و به چه کسانی توصیه می‌شود؟

همچنین منبع خوبی از ویتامین های A و C دو آنتی اکسیدانی است که باعث افزایش سلامت لثه ها می شود. کرفس را می توان با پنیر نیز میل کرد.

بادام ها

بادام برای دندان های شما عالی است زیرا آنها منبع خوبی از کلسیم و پروتئین و همچنین کم قند هستند.سعی کنید در وعده غذایی نهار خود 10 عدد بادام بخورید.

راهنمای دندانپزشکی


همراه با افزودن سبزیجات، فرآورده های لبنی و میوه جات به رژیم غذایی خود، به نوشیدنی های خود نیز باید توجه شود. آب همیشه بهترین انتخاب، به ویژه در مقایسه با آب نمک است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا