تکنولوژی دندانپزشکی

مسواک‌ هوشمند چیست؟

در دهه اخیر تحولات بسیاری در زندگی بشر صورت گرفته و گجت‌های متعددی به آن وارد شده‌اند. مسواک برقی یا هوشمند، نمونه کوچکی از ابزارهای هوشمندی‌ست که شکل زندگی انسان را تغییر داده. شما تا چه حد با این مسواک‌ها آشنایی دارید؟ اگر تا حالا چیزی در موردشان نشنیده یا مسواک برقی ندیده‌اید با ما همراه باشید تا چند نمونه از آن‌ها را با هم بررسی کنیم.

مسواک برقی یا هوشمند چیست؟

مسواک هوشمند یا برقی دارای نرم افزارهایی در ساختار خود هستند. این نرم افزارها و چیپ ست‌های داخلی مسواک‌های برقی، به گوشی‌های موبایل هوشمند متصل می‌شوند. بدین ترتیب اطلاعات مربوط به سلامت دهان و دندان کاربر را منتقل می‌سازند. به این صورت شما می‌توانید دیتاهای ارزشمندی از فرآیند مسواک زدن خود و وضعیت دندان‌ها ذخیره کنید. این اطلاعات به شکل یک سابقه پزشکی و بهداشتی در حافظه گوشی موبایل هوشمند شما، ذخیره می‌گردند. شما در زمان لازم امکان مراجعه به آن‌ها را خواهید داشت.

مسواک‌های هوشمند به خوبی سطح داخلی و بیرونی دندان‌ها را تمیز کرده و در زمان مسواک زدن نیز صرفه جویی ایجاد می‌کنند. حتی زمانی که مسواک زدن تمام می‌شود، این گجت‌های هوشمند، نقش نخ دندان را نیز ایفا می‌کنند. آن‌ها به خوبی لا‌به‌لای دندان‌ها را تمیز و عاری از هرگونه مواد غذایی می‌نمایند.

انواع مسواک‌های هوشمند

مسواک‌های هوشمند و برقی می‌توانند به شکل مسواک معمولی بوده و یا به فرم ردیف دندان‌های انسان باشند. در فرم اول که شکل مسواک زدن کاملا مشخص است، اما در فرم دوم باید این مسواک را روی دندان‌ها گذاشته و کلید روشن کردن آن را فعال ساخت. در این حالت مسواک تمامی دندان‌ها را در زمان واحد تمیز کرده و به خوبی لا‌به‌لای آن‌ها را پاکسازی می‌کند. محل ریختن خمیر دندان نیز در لایه داخلی مسواک برقی می‌ّاشد. سپس آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهید.

شاید این مطلب جذاب باشد
درباره باندینگ زیبایی دندان + کاربرد باندینگ دندان در موارد مختلف

برندهای مختلفی به سمت تولید مسواک‌های هوشمند رفته و در حال حاضر انواع این مسواک‌ها را در بازار مشاهده می‌کنیم. برخی از مسواک‌های هوشمند با باطری کار کرده و برخی دیگر قابل شارژ با برق هستند.

معرفی چند نمونه مسواک هوشمند

مسواک برقی Philips Sonicare

این مسواک برقی دارای چند سری جداگانه بوده و به وسیله برق شارژ می‌شود. سنسور فشار این مسواک برقی، باعث می‌گردد که در صورت وارد کردن فشار اضافی روی دندان‌ها، به شما هشدار داده شود. برای شروع مسواک زدن، کافی‌ست که روی کلید شروعی که بر بدنه مسواک قرار دارد، فشار کوچکی وارد کنید.

سواک برقی Philips Sonicare

مسواک برقی Aqua Sonic Black

این مسواک دارای ۸ سری جداگانه قابل تعویض بوده که هر یک عمل مسواک زدن را به شکلی عالی انجام می‌دهند. موتور این مسواک برقی از نوع VPM Ultra 4000 بوده و قابلیت شارژ بی‌سیم را دارد.

این مسواک هوشمند تایمر هوشمند داشته و زمان مسواک زدن شما را کنترل می‌کند. در حالی که با این مسواک برقی در حال مسواک زدن هستید، زمان ادامه دادن فرآیند مسواک روی هر دندان، توسط نرم افزار مسواک کنترل خواهد شد. به این شکل که اگر بیش از اندازه روی مسواک زدن یک دندان پافشاری داشته باشید، این مسواک با لرزش به شما هشدار می‌دهد که به سراغ دندان بعدی بروید.

مسواک هوشمند Oral-B Pro 7500

این مسواک برقی یکی از مرغوب‌ترین و معتبرترین مسواک‌های هوشمند موجود در بازار است. طراحی بدنه و نیز شکل سری مسواک، تمام شرایط را برای در اختیار داشتن یک مسواک کاملا حرفه‌ای و محافظ سلامت دندان‌ها، فراهم ساخته‌اند. دکمه‌های کنترل روی بدنه مسواک قرار داشته و اتصال به گوشی با استفاده از بلوتوث صورت می‌گیرد.

شاید این مطلب جذاب باشد
آشنایی با انواع دندان در انسان + فرق دندان مولر و پرمولر چیست؟

با استفاده از نرم افزار هوشمند اورال بی، اطلاعات کاملی از وضعیت دهان خود و برنامه مسواک زدن؛ در اختیار خواهید داشت. همین طور این نرم افزار آموزش‌های اضافی و هشدارهای جانبی برای مسواک زدن بهتر و حفظ بهداشت دهان؛ به کاربر ارائه می‌دهد.

مسواک هوشمند Oral-B Pro 7500

مسواک برقی Grush

این مسواک برای کودکان طراحی شده است و با خرید آن برای کودک خود، می‌توانید وی را برای مسواک زدن‌های منظم، تشویق نمایید. رابط هوشمند مسواک Grush، به والدین این امکان را می‌دهد تا برنامه مسواک زدن کودک خود و شکل آن را در گوشی هوشمندشان در اختیار داشته و قادر به رصد کردن آن باشند. مسواک Grush، با سه سری مختلف؛ طراحی زیبایی داشته و کودک شما را به مسواک زدن علاقه‌مند خواهد کرد.

سخن آخر

در این مطلب با مسواک‌های هوشمند و انواع آن آشنا شدیم. دانستیم که این مسواک‌ها با همراهی تکنولوژی برای یاری سلامت دندان‌های شما آمده‌اند. کنترل سلامت دندانها از طریق اپلیکیشن موبایل از دیگر مزایای قابل توجه این گجت‌هاست. چنانچه این مطلب برای شما مفید بود آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید:

https://1ea.ir/8AJm4yun.ir/mzb54g
https://b2n.ir/z95194https://bit.ly/2ZmRAv2
http://iwo.ir/4tn93https://cutt.ly/XEjybDN

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا