تکنولوژی دندانپزشکیدرمان‌های دندان

راه های سفید شدن دندانهای زرد در یک روز

می دانیم که  یکی از علل زیبایی انسان،سفید بودن دندان هایش می باشد که می تواند جذابیت بسیاری را برای افراد برقرار سازد. زمانی که سفیدی دندان ها از بین می رود و به نوعی دندان ها دچار زردی و تغییر رنگ می شوند زیبایی چهره افراد کاهش می یابد و همچنین سبب می گردد که افراد کمتر از قبل لبخند زده و بخندند..

بنابراین مهم است که علاوه بر سلامت دندان ها نیز به زیبایی دندان ها هم اهمیت دهیم تا چهره ای زیباتر و جذاب تر را به خود هدیه داده و از زیبایی دندان های خود لذت ببریم.

حال قصد داریم جهت سفید شدن دندانهای زرد در یک روز اطلاعاتی را ارائه دهیم که می توان با شناخت آن ها نیز دندان ها را به خوبی سفید نمود.

چه بسا یکی از بهترین روش ها برای سفید دندانهای زرد در یک روز نصب کامپوزیت نانو سرامیک در مطب دندانپزشکی می باشد که پس از نصب این روکش می توان دندان هایی کاملا سفید و طبیعی داشت و از تماشای آن ها لذت بسیاری برد..در ادامه بیشتر از این نوع روکش صحبت می کنیم.

بهترین راه های سفید شدن دندانهای زرد در یک روز

 • کامپوزیت نانو سرامیک
 • بلیچینگ
 • جرم گیری دندان
 • روغن های گیاهی
 • جوش شیرین
 • پوست موز
 • زردچوبه
 • رعایت بهداشت دهان و دندان
 • و..

در این بخش هر یک از این راه ها را به خوبی توضیخ می دهیم.

روکش کامپوزیت نانو سرامیک

یکی از امروزی ترین روش های زیباسازی دندان ها نیز نصب روکش نانو سرامیک می باشد که می تواند به صورت کاملا طبیعی در یک جلسه درمانی نیز زردی و عیوب دندان ها را از بین ببرد و دندان ها به صورت کاملا طبیعی سفید شوند.

چه بسا اگر بخواهیم به برخی از مزایای این نوع روکش کامپوزیتی اشاره کنیم به موارد ذیل می پردازیم..

 • کامپوزیت نانو سرامیک زیبایی بسیار زیادی دارد
 • مقاومت بالایی در برابر ساییدگی دارد
 • عوارضی را برای بیمارانی که این نوع روکش را نصب می کنند ندارد
 • دندان ها در نصب روکش کامپوزیت نانو سرامیک با عمق و شدت کمتری تراشیده می شوند
 • مقاومت خوبی در برابر ضربه و فشار دارد
 • هزینه نصب این روکش مناسب است
 • آسیب جدی ای برای دندان های مراجعین ایجاد نمی کند
شاید این مطلب جذاب باشد
همه چیز درباره ارتودنسی پیشگیری

علاوه بر زیبا سازی و سفید کردن دندان ها می تواند عیوب دندانی اعم از فاصله بین دندان ها، بیرون زدگی و برجستگی دندان ها، زردی و بد رنگی دندان ها، بد ترتیبی و نامرتبی دندان ها، لبخند لثه ای و..را برطرف سازد.

منظور از لبخند لثه ای چیست؟

دیده اید برخی افراد به هنگامی که می خندند لثه هایشان قابل مشاهده می شود و لثه هایشان هم به هنگام خنده بیرون می زنند؟ این نیز همان لبخند لثه ای نام دارد که اگر برخی افراد قصد داشتند دیگر لثه هایشان به هنگام لبخند قابل مشاهده نباشد نیز می توانند با توجه به تایید دندانپزشک متخصص نیز به نصب روکش کامپوزیتی کنند.

بلیچینگ دندان

یکی از روش های سفید شدن دندان ها نیز بلیچینگ می باشد که افراد می توانند هم در خانه و هم در مطب دندانپزشکی نیز به بلیچینگ کردن دندان های خود بپردازند.

البته باید در نظر داشت که بلیچینگ دندان نیز تنها به سفید سازی دندان ها می پردازد و عیوب دندانی را به مانند روکش کامپوزیت نانو سرامیک برطرف نمی سازد.

بنابراین افرادی که تنها دغدغه سفید شدن دندانهای زرد در یک روز را دارند می توانند پس از مشورت با دندانپزشک نیز به بلیچینگ دندان های خود بپردازند.

منظور از هوم بلیچینگ، بلیچینگ در خانه و منظور از آفیس بلیچینگ نیز بلیچینگ در مطب دندانپزشکی می باشد ..چنانچه باید یادآور شویم که در صورت انجام هوم بلیچینگ باید مواد بلیچینگ را از کلینیک دندانپزشکی معتبری تهیه نمود و در صورت آفیس بلیچینگ نیز لازم است که به دندانپزشکی متخصص و ماهر مراجعه نمود تا مواد بلیچینگ به خوبی بر روی دندان ها قرار بگیرند و مراجعین از نتیجه نیز رضایت کافی را داشته باشند.

شاید این مطلب جذاب باشد
تجربه گذاشتن دندان مصنوعی + بررسی دندانهای مصنوعی و روش های مراقبت از آن + عکس

مزایای بلیچینگ کردن دندان ها چیست؟

 • بلیچینگ یکی از سریع ترین راه ها برای سفید ساختن دندان ها می باشد
 • هزینه بلیچینگ دندان مناسب است
 • ماندگاری بلیچینگ خوب است اما زیاد نیست
 • خطر رسی به دندان ها کم است ولیکن این نکته هم مهم است که بدانیم بلیچینگ کردن دندان ها در خانه به دقت بسیار بالایی نیاز دارد چرا که در صورت اشتباه ممکن است به دندان ها آسیب برسد.
 • به طور کل بلیچینگ نیز برای افراد خطرآفرینی زیادی ندارد ولیکن ممکن است برخی افراد با بلیچینگ دچار حساسیت شوند..

جرم گیری دندان ها

می دانستید که با جرم گیری می توان به خوبی دندان ها را سفید نمود؟ چرا که با جرم گیری دندان ها نیز جرم هایی که بر روی یا پشت دندان ها قرار داشتند از بین می روند و دندان ها به خوبی سفید می شوند ولی جرم گیری دندان باید در بازه های زمانی متعدد انجام گیرد تا به سلامت دندان ها آسیب نرسد.

بنابراین اگر علت زردی دندان هایتان جرمی است که بر روی آن ها قرار گرفته است می توان با جرم گیری نیز دندان هایی سفید را به خود هدیه داد.

روغن های گیاهی

یکی دیگر از راه های سفید شدن دندانهای زرد در یک روز، بهره گیری از روغن های گیاهی می باشد.

البته باید یادآور شویم که استفاده از روغن های گیاهی باید با تایید دندانپزشکی متخصص انجام گیرد و از هر روغنی برای دندان ها استفاده ننمود که به بافت دندان ها آسیب برسد.

فرضا برخی از روغن های گیاهی روغن کنجد و روغن نارگیل می باشند..

شاید این مطلب جذاب باشد
دندان قروچه در خواب + درمان فوری و خانگی!

نحوه استفاده از روغن های گیاهی نیز بدین شکل می باشد:

لازم است در ابتدا دندان ها را با خمیر دندانی مناسب شست و شو داده و پس از ده دقیقه نیز از روغن گیاهی مورد نظر جهت سفید ساختن دندان ها استفاده نمود.

جوش شیرین

اگر در سایت های مختلف دیده باشید استفاده از جوش شیرین را یکی از راه های سفید شدن دندانهای زرد در یک روز معرفی کرده اند در حالی که استفاده از جوش شیرین بسیار می تواند برای دندان های افراد خطرآفرین باشد و به بافت و سلامت دندان ها آسیب برساند.

پوست موز

شاید اولین باری باشد که شنیده باشد با پوست موز می توان دندان ها را سفید نمود..پس تعجب نکنید چرا که پوست موز می تواند به سفید سازی دندان ها بپردازد.

برای اینکار لازم است پوست موز را برای چند دقیقه بر روی دندان ها ساییده و سپس دندان ها را با خمیر دندان مسواک زده و در انتها به شست و شوی دندان ها پرداخت.

زردچوبه

از دیگر روش های سفید کردن دندان های زرد نیز استفاده از زردچوبه می باشد. همانطور که می دانید زردچوبه ماده ای گیاهی می باشد به سبب خاصیت ضدمیکروب بودنش می توان از آن برای سفید کردن دندان ها استفاده نمود.

تنها کافیست زردچوبه را بر روی مسواک ریخته و برای پنج دقیقه دندان ها را مسواک زده و شست و شو داد..

رعایت بهداشت دهان و دندان

در انتها به مهم ترین راه سفید شدن دندان ها البته نه در یک روز بلکه برای همیشه و به صورت مستمر اشاره می کنیم..

بله درسته رعایت بهداشت دهان و دندان.

مهم است که در طی روز چندین بار مسواک زده و دندان ها را با نخ دندان تمیز نمود. این نیز دریک روز به سفید شدن دندان ها نمی پردازد ولیکن به صورت مستمر و به مرور زمان نیز سبب سفید شدن دندان ها می گردد.

شاید این مطلب جذاب باشد
کاشت ایمپلنت دندان دیجیتال در تهران

چرا دندان ها زرد می شوند؟

رعایت نکردن بهداشت و دندان

تاکید کردیم که جهت سفید شدن دندان ها باید در طی روز چنیدن مرتبه به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن پداخت چرا که جرم بر روی دندان ها قرار گرفته و حتی به مرور زمان سبب پوسیدگی و بد رنگی دندان ها می شوند..

توصیه می کنیم جهت نتیجه بهتر نیز با مراجعه به دندانپزشک متخصص بهترین نوع خمیر دندان را با توجه به نوع دندان های خود تهیه کنید.

افزایش میزان سن

افزایش سن می تواند در زردی و بد رنگی دندان ها موثر باشد بنابراین هر چه سن بیشتر می شود میزان زردی دندان ها هم بالاتر می رود و این نیز امری طبیعی می باشد.

بنابراین با افزایش سن می توان شاهد تغییر رنگ دندان ها بود.

ضعیف بودن مینای دندان

اگر مینای دندان ضعیف باشد دندان علاوه بر شکستگی دچار تغییر رنگ می شود و نیاز است افراد در صورتی که دندان هایشان مدام دچار شکستگی می شود یا حتی با وجود رعایت بهداشت دهان و دندان، دندان هایی زرد و بد رنگ دارند نیز از راهنمایی های دندانپزشک متخصص کمک بگیرند.

چه بسا دریافتیم علل متعددی می توانند بر زرد شدن و بد رنگی دندان ها تاثیرگذار باشند بنابراین مهم است که برای سفید شدن دندان ها وقت بیشتری گذاشت و حتما از جلسات مشاوره با دندانپزشک متخصص بهره مند شد تا میزان زردی و بد رنگی دندان ها کاهش یابد..

حال توصیه می کنیم اگر دندان هایتان زرد و بد رنگ شده و نیاز دارید که ازبهترین روش سفید سازی دندان بهره مند گردید حتما در اسرع وقت به دندانپزشک و کلینیکی معتبر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا