اخبار

با دو روش ارزان واردات آشنا شوید

واردات کالاهای مختلف از کشورهای مختلف نیازمند طی‌کردن مراحل گوناگونی است. بسته به قوانین، نوع کالا و مسافت هر کشور، هزینه واردات کالاها متفاوت خواهد بود. به همین دلیل در اینجا قصد داریم دو تا از روش‌های ارزان برای واردات کالا به داخل کشور را توضیح دهیم. روش‌هایی که به شما کمک می‌کند کسب‌و‌کار خود را توسعه داده و سود زیادی با وارد‌کردن کالاهای مورد نیاز خود کسب کنید. این دو روش را اکثر بازرگانان ایرانی می‌شناسند. پس اگر شما هم وارد کار تجارت بین‌المللی شده‌اید، وقت آن است که با آن‌ها آشنا شوید. 

برای واردات ارزان و سریع با وانیکس کلیک کنید.

برای واردات چکار کنیم؟

همان‌طور که گفتیم برای اینکه واردات کالا از هرجایی انجام شود لازم است چند مرحله اساسی طی شود. اولین مرحله به گرفتن مجوزها و مدارک لازم از داخل کشور ختم می‌شود. شما باید در ابتدا به وزارت صنعت معدن تجارت رفته و از آنجا مجوز لازم برای واردات را اخذ کنید.

اگر اجناس شما جزو اقلام بهداشتی که با سلامت افراد جامعه در ارتباط است باشد، آن‌گاه باید از وزارت بهداشت نیز مجوز واردات بگیرید. تنها با در دست داشتن این مجوزها و البته کارت بازرگانی می‌توانید به‌سادگی مشغول به وارد کردن اجناس به داخل کشور گردید. هرچند اگر کالای وارداتی شما با بخش‌های دیگر مثل محیط‌زیست یا صنایع مهم مثل هسته‌ای و هوافضا در ارتباط باشد باید از ارگان‌های مربوطه مجوز بگیرید. 

مراحل بعدی عبارت است از برقراری ارتباط با شرکت‌های خارجی که می‌خواهید از آن‌ها واردات انجام دهید. برای این کار لازم است که یک پیش‌فاکتور که شامل اجناس مورد نیاز، مبلغ پرداختی، تعداد اجناس و چگونگی پرداخت هزینه است برای طرف خارجی فرستاده و کار خرید را انجام دهید. 

شاید این مطلب جذاب باشد
دستگاه چکاپ کامل بدن

بعد از خرید نوبت به ارسال کالا توسط شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی و تحویل اجناس به گمرک ایران می‌رسد. در این مرحله باید با مجوزهایی که در مورد آن‌ها توضیح دادیم به اداره گمرک رفته و با پرداخت مبلغی کالاهای خود را ترخیص کنید. 

دو روش ارزان واردات

با توجه به توضیحاتی که داده شد، اگر بخواهیم روش‌هایی برای واردات ارزان پیشنهاد کنیم، باید شامل ترفندهایی باشند که هزینه هر کدام از مراحل توضیح داده شده را کاهش دهند. یکی از این روش‌ها واگذاری وارد کردن کالای چینی به کمپانی‌های واردکننده کالا است. جنس چینی ارزان‌تر از باقی اجناس دنیاست. به همین دلیل هزینه زیادی ندارد؛ اما در عوض سود حاصل از فروش آن نسبتاً بالا است. در این روش هزینه خرید کاهش یافته و هزینه حمل و نقل از چین به‌خاطر اینکه به یک شرکت بازرگانی واگذار می‌شود نیز کاهش می‌یابد. 

دومین روش خرید از دبی است که یکی از همسایه‌های آبی ما محسوب می‌شود و دارای مزایای ویژه‌ای است. مهم‌ترین ویژگی‌های خرید کالا از این کشور این است که اولا ترخیص کالاهای وارداتی از دبی نیازمند پرداخت حق گمرکی نبوده و در ثانی مسافت لازم برای واردات از آن بسیار کم و در نتیجه کم‌هزینه خواهد بود. پس با عدم پرداخت حق گمرکی و البته مسافت کم می‌توان اجناس خریداری شده از دبی را به روش ارزان وارد کشور کرد.

خرید از دبی

خرید از دبی روش ارزان دیگر واردات محسوب می‌شود. در این روش شما تنها کافی است که اجناس مورد نیاز خود را از کشور دبی خریداری کنید. با این کار در دو مرحله هزینه بسیار پایین‌تری نسبت به خرید از دیگر جاها پرداخت خواهید کرد.

شاید این مطلب جذاب باشد
آیا لیزر موهای زائد جای جوش را از بین میبرد؟

برای خرید از دبی با کمترین هزینه و واردات آن به ایران بدون گمرک کلیک کنید.

 اولاً مسافت لازم برای انتقال کالا به داخل کشور بسیار کم بوده و در نتیجه هزینه انتقال اجناس در این مسافت کم کاهش می‌یابد. در ثانی اجناس خریداری شده از دبی نیازمند پرداخت حق گمرکی برای ترخیص نیستند.

چرا که مطابق قانونی که در وزارت صنعت معدن تجارت تصویب شده است اگر چنانچه مسافت کشور فروشنده با ایران کمتر از مقدار مشخصی باشد، آن‌گاه ترخیص اجناس وارداتی از آن کشور رایگان بوده و حق گمرکی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. روش انتقال اجناس از دبی به داخل کشور نیز حمل‌و‌نقل با لنج و کشتی‌های باری غیر مسافربری است. 

حمل و نقل از چین

هزینه پایین حمل‌ونقل از چین و البته ارزان بودن اجناس چینی یکی از روش‌های ارزان واردات کالا محسوب می‌شود. در این روش که کلیه مراحل واردات کالا به یک کمپانی بازرگانی سپرده می‌شود، شما هزینه بسیار کمتری نسبت به دیگر حالات پرداخت می‌کنید.

برای حمل و نقل از چین در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه کلیک کنید.

روش ارزان حمل‌ونقل از چین این‌گونه است که کمپانی وارداتی مثل وانیکس که در این امر بسیار با تجربه است، کالاهای شما را به شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی که قرارداد بلند‌مدت با آن‌ها بسته می‌سپارد. این شرکت‌ها به سه روش اجناس شما را به داخل کشور انتقال می‌دهند. از طریق دریا، خشکی و هوا. عموماً حمل‌ونقل هوایی که با نام کارگو شناخته می‌شود ارزان‌ترین روش بوده و همچنین دارای بیمه مخصوص کالا است. کارگو به معنی انتقال کالا از کشوری به کشور دیگر با استفاده از هواپیمای غیر مسافربری است. 

شاید این مطلب جذاب باشد
بهترین دکتر دندانپزشک در یزد و کرمان کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا