آیا می دانید که لیفت لثه چه اندازه مهم است؟ آیا با روش های آن و یا علم آن آشنا هستید؟ شاید شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی ظاهر خود بسیار اهمیت میدهید. پس لازم است بدانید که زیبایی لبخند بسیار بر زیبایی و جذابیت افراد تاثیر دارد. از اینرو لازم است با بسیاری از عمل های زیبایی دندان که به زیبایی لبخند می انجامد آشنا شوید.

یکی از این عمل ها، لیفت لثه است که در ادامه بیشتر با آن آشنا میشویم.

عمل لیفت لثه

اين عمل حدود 2 تا 3 ساعت طول ميكشد و همانند ساير درمانهاي دندانپزشكي تحت بي حسي موضعي انجام ميشود. اگر چه بي حسي موضعي براي اين عمل كافيست اما براي برخي بيماران كه اضطراب زيادي دارند ممكن است براي راحتي بيشتر آرام بخش نيز استفاده شود.
جراحي ليفت لثه يك جراحي جزئي است و زخم حاصل از آن در ابتدا ممكن است همانند هر زخم ديگري در بدن كمي ناراحتي ايجاد كند. ممكن است براي برطرف شدن درد مسكن برايتان تجويز شود.

لیفت دندان

محدودیت انجام لیفت لثه برای افراد مختلف

محدوديت جراحي ليفت لثه به اين بستگي دارد كه قرار است تا چه حد اسكالپتينگ با ليزر انجام شود. تنها به ميزان خاصي بافت لثه در اطراف دندان ها نياز است تا بتوان توازن سالمي بين دندان و لثه برقرار كرد. اين اندازه را عرض بيولوژيك مي گويند. اگر لبخند لثه اي داريد كه با ليزر به تنهايي قابل اصلاح نيست روش هاي ديگري هستند كه مي توان از آن ها هم استفاده كرد.

براي بررسي اين كه براي اصلاح لبخند لثه اي چه كارهايي مي توان انجام داد بايد به پزشك مراجعه كرد.

عوارض لیفت لثه

هيچ جراحي بي عيب نيست و شامل ريسك هاي خاص خود است. ريسك هاي ليفت لثه واكنش آلرژيك بدن به بي حسي( اين مورد به ندرت رخ مي دهد) و بازگشت بافت لثه به حالت نخست مي باشد.
در صورتي كه از ظاهر دندان ها و لثه هايتان ناراضي هستيد، با يك دندانپزشك ترميم و زيبايي مشورت كنيد تا بدانيد كه آيا كانديد ليفت لثه هستيد يا خير. اما به ياد داشته باشيد، مانند هر درمان ديگري، نتيجه ي نهايي بستگي به مهارت دندانپزشك دارد.
از اين رو نزد هر دندانپزشكي نمي توان ليفت لثه انجام داد و بايد قبل از انتخاب دندانپزشك، تحقيقات كامل را انجام دهيد و از ماهر بودن وي اطمينان حاصل كنيد.

مراقبت های بعد از عمل

در اين جراحي به بخيه نيازي نيست و اين پروسه خيلي سريع و معمولا بدون هيچ درد خاصي انجام مي شود. حدود ۲۴ ساعت بعد از اين جراحي مي توانيد بخوريد و بنوشيد و حدود يك هفته بعد كاملا بهبود خواهيد يافت.

هر گونه درد بعد از اين پروسه را مي توان با مصرف داروهاي بدون نياز به نسخه برطرف كرد. مي توان بلافاصله بعد از جراحي اين داروها را مصرف كرد.
اگر پروسه ليفت لثه به همراه ساير جراحي هاي زيبايي انجام شده باشد، زمان ريكاوري مي تواند طولاني تر باشد.

دوران استراحت بیماری چه مدت است؟

ز آنجا كه امروزه ليفت لثه بصورت سريع، بدون درد و خونريزي و يا همراه با خونريزي بسيار كم انجام مي شود، بهبودي بعد از عمل بسيار آسان تر است.
بيشتر بيماران در طي 24 ساعت قادر به خوردن و نوشيدن در حالت عادي هستند و لثه ها بايد طي دو روز كاملا بهبود يابند. لثه هاي شما ممكن است بعد از جراحي لثه براي چند روز متورم و دردناك باشند.

جراحي لثه براي روكش معمولا همزمان با ساير روش هاي دندانپزشكي مانند قرار دادن ونير يا روكش دندان انجام مي شود. بنابراين لازم است هرگونه دستورالعمل اضافي را از دندانپزشك خود بگيرد.

مزایای لیفت لثه

لیفت لثه می تواند از طریق کاهش بافت های لثه و تنظیم خط لثه، ظاهر لبخند فرد را بهبود بخشد. در ادامه به چند مورد از مزیت های لیفت لثه می پردازیم:

  •  کاهش بافت اضافی لثه و ساخت خط لثه ای جدید می تواند به فرد اعتماد به نفس دهد.
  •  لیفت لثه می تواند ظاهر کلی لبخند را با متوازن و متناسب کردن آن، بهبود بخشد.
  •  نتیجه ی لیفت لثه دائمی و همیشگی است.

بیشتر بخوانید: لیمینت دندان

چرا باید به دندان پزشکی برویم

منبع : shrtco.de/YsX7J